YSM Yazılım ve KOSGEB ihracatta işbirliği yaptı.

YSM Yazılım, 27 Eylül tarihinde KOSGEB üst yönetimiyle iharacat konusunda işbirliği yaptı. Destek sözü aldı.

YSM Yazılım, Kocaeli Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı’nda (SANTEK’13) AR-GE mühendisliğini yaptığı yeni inovatif ürünlerini sergilediği hafta, aynı zamanda çok önemli bir projesinin ilk toplantısını yaptı.

27 Eylül Cuma günü;  KOSGEB Başkan Yardımcısı Sn. Selma Tezyetiş, Daire Başkanı Sn. Tayfun Öner ile YSM’nin KOSGEB tarafından desteklenen 2 AR-GE projesinde elde edilen yazılım çözümlerinin KOSGEB ile işbirliği anlaşması yapan 30’un üstündeki kurum ve kuruluşla paylaşılması ve uygun iş modelleriyle yazılım ve hizmet ihracatı gerçekleştirilmesiyle ilgili gerçekleşti. Sıcak geçen görüşmede YSM İhracat Projesi’nin kamusal temelleri atıldı.

YSM Yazılım’dan yapılan yazılı açıklamada, YSM’nin, son yatırımlarla sektördeki yenilikçi konumunu güçlendirdiği, ürün geliştirmede geldiği noktayı özellikle KOSGEB’den aldığı desteklerle sonucu ürettiği ürünlerle gösterme fırsatı bulduğu ve bunları yine bu desteğin devamı olarak ihracatta da alınmak istendiği belirtildi. YAZICI : “KOSGEB gerek il müdürlüğü gerekse Genel Başkanlık olarak bizlere müthiş destek ve moral verdi. Yapılan istişarelerle yolumuza azimle ve planlı bir şekilde devam edeceğiz. Bşk. Yrd. Sn. Selam hanıma ve Gen.Bşk. Sn. Mustafa beye ve Kocaeli İl Müdürümüz Ertuğrul beye ve eski Müdürümüz Atacan beye verdikleri ve verecekleri desteklerden ötürü çok çok teşekkür ederiz. Devletimiz veren oldu çok şükür. Biz de gerek yurt içi ve gerek yurt dışı satışlarımızdan elde ettiğimiz gelirlerle burs vermeye devam ederek, veren el olmaya, bu konuda gayret etmeye devam edeceğiz.”

Bu yazıyı beğendiniz mi?