Müteahhitlere hayat NOE ve YSM ile çok kolay!

NOE Beton Kalıpları ve YSM.Pir Şantiye yazılımı müteahhitlerin hayatını kolaylaştırıyor!
26 Haziran 2014 tarihinde Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) da 09:00-12:00 saatleri arasında kahvaltı ile başlayan etkinlik sırasıyla İMO Kocaeli Şube başkanı Tolga OK’un açılış konuşması ile başladı. NOE Beton Kalıpları başkanı Mehmet Yorulmaz ve ekibinin kalıp teknolojileri, maliyetleri ve ürünlerin teknik sunumuyla devam etti. YSM Yazılım Genel Müdürü Sedat Yazıcı’nın müteahhitlik sektörüne özel geliştirdikleri 3.5 yaşındaki PİR yazılımının yeni sürümü ve içindeki modüllerle sunduğu katma değerleri ve yazılım modül maliyetlerinin takdimi yapıldı.

hr_1

Tolga OK: İMO Kocaeli şubesi olarak organizasyonuna destek verdiğimiz Alman NOE Beton Kalıpları firması ve uluslarası çapta yazılım geliştiren Kocaeli Teknopark firmamız YSM Yazılım ile organize dilen bu kahvaltılı tanıtım etkinliğimizde sizlere sunulan ürünler inanıyorum ki Türk inşaat sektörünün hayatını kolaylaştıracak.

hr_2

Mehmet YORULMAZ : NOE Beton Kalıpları olarak 2015’te Fabrikamızı kurmakta birinci tercihimiz Kocaeli olacak. 1950’lerden beri yürütülen AR-GE çalışmaları sonucu üretilen teknoloji harikası ürünleri Türkiye’ye getirmek Türk insanına bu hizmeti sunmak, daha güvenli, saha sağlıklı, daha teknolojik ve daha ekonomik inşaat projeleri yapmak,ülkemize ve inşaat sektörümüze katkı sağlamak, onların hayatını kolaylaştırmak ana misyonumuzdur.

Sedat YAZICI : YSM.Pir tamamen müteahhitlik sektörü için geliştirilmiş en teknolojik ve her yerden şantiye yönetimi yapmayı sağlan en kapsamlı sektörel yazılımdır. Para bağlanmayan kiralanan, ihtiyacınız kadar kullanabileceğiniz sizin seçimlerinize uygun alınabilen Kocaeli Üniversitesi Teknoparkı’nda AR-GE faaliyetleri yürütülen tek çözümdür. PİR şantiyenin Pir’idir, müteahhidin hayatını kolaylaştırır, müteahhidin koltuğun altındaki defterin cebindeki telefondan kullanılabilecek yazılıma dönüştürülmüş halidir. Kısaca PİR eşitir Şantiye Cepte.

hr_3

İMO Başkanı Tolga Ok’un açılış konuşması
Bu etkinlikteki amacımız NOE ve YSM firma yetkililerinin sektörümüze katacağı faydaları ve kısaca kendi ürün ve iş alanlarını anlatacaklar. Kendi inşaatlarımızda sektörlerimizde daha ileriye gidebilmemiz için bunları kullanabiliriz inşallah. Bu programda emeği olan başta sayın Sedat beye ve Mehmet beye teşekkür ediyorum Teknik sunumları için ben sözü Mehmet beye veriyorum, Teşekkür ediyorum.

hr_4

Mehmet Yorulmaz (NOE Beton Kalıpları YKB, CEO) ve ekibinin sunumları
Ben de öncelikle hepinize hoş geldiniz demek istiyorum. Bu Tekniği size sunduğumuz için bize verdiğiniz fırsatları başta başkanım olmak üzere bütün üyelere teşekkür ediyorum. Önce şirketi tanıtmak istiyorum 1950 yıllarında 2. dünya savaşından sonra kurulmuş Almanya’da kurulmuş bir inşaat müteahhidi tarafından bu kalıpları daha nasıl geliştirebilirim ülkeme nasıl faydalı olurum inşaatı daha kaliteli daha hızlı daha verimli nasıl yapabilirim diye bizim şu anda alışmış olduğumuz tahta kalıplardan önce çelike geçiş yapmış yüzeyi çelik olarak yapmış , sonra çelikte paslanıp deforme olunca tekrar ahşap sitemine geçiş yapmış üzerini filimleyip daha çok verim almak için biliyorsunuz.

hr_5

Yurt dışında işçilik daha pahalıdır. Teknik elemanlar yetişince işçilik pahalılaşınca insanlar üretimi nasıl ucuza mal ederim diye çaba harcamış. 50 kişilik grubu nasıl 10 kişiye indiririm. Güvenliği nasıl daha iyi sağlarım ve bunu geliştirmiş Almanya’nın en büyük şirketleri arasında yerini almış. 40 sene önce Türkiye’ye gelmişler ciddi bir verim alamamışlar tabi 40 sene önceki Türkiye’yi düşünürseniz şimdikinin arasında çok fark var. 1993 senesinde gelmişler Sabancı’nın ikiz kulelerini de yapmışlar ancak Türkiye’de yaygınlaşma ve ofisinin sürdürülmesi noktasında başarı gösterememişler. 1 sene önce bana geldiler biz Türkiye’ye gitmek istiyoruz. sizinle beraber gidelim bizde bunlara ortak olduk. Şirketin %40’ı şahsıma ait.Bizim bünyemizde 140 tane mühendis 700 işçimiz çalışmakta 13 ülkede ofisimiz var. 40 ülkeye yakın da ürün veriyoruz. 2015’te fabrikamızı kurmakta birinci tercihimiz Kocaeli olacak. 50 -60 senelik verdikleri zahmeti teknolojiyi Türkiye’ye getirmek Türk insanına bu hizmeti sunmak ve ticaretini de yapmak en uygunudur. Onun için bizlere çok işler düşmektedir hepinize teşekkür ederim.

hr_6

NOE Kalıpta Maliyetleri Çok Aşağılara Çekiyor.
NOE Beton Kalıp Teknolojileri ile betona şekil verir ve maliyetleri düşürür. NOE Kalıp Teknikleri ulusal ve uluslararası pazarlarda yenilikçi beton kalıp teknolojisinin önde gelen sağlayıcılarındandır. Bu başarı, yüksek performans, esneklik ve kullanım kolaylığı ile bilinen kalıp sistemlerine dayanır. NOE Kalıp Teknikleri dünya genelindeki önemli pazarlarda kendisine bağlı ortakları, ortak girişimleri veya temsilcilikleriyle boy gösterir. 14 ülkedeki ofisi 40 aşan ülkeye yaptığı ihracat ve 350 milyon Euro cirosuyla kendi alanında bir dünya devi olan NOE, Türkiye’de inşaatlarda kürek sallayan ve çok ilginç hayat hikayesi olan Mehmet Yorulmaz’ın %40 ile Türk ortak olarak şirkete girmesi ve Yönetim Kurulu Başkanı olmasıyla rotasını Türkiye’ye çevirmesi ve merkez olarak da ilimizi seçmesi ise ayrı ve çok dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

NOE Beton Kalıpları A.Ş. firmasının adresi Tatlıkuyu Mah. 1301/ 4 Sok.No.19, 41400 Gebze
+90 262 6410421 F +90 262 6410425 http://www.noe.de/tr

hr_7

Sedat Yazıcı (YSM Yazılım YKB, CEO) PİR şantiye yönetim yazılımı yeni versiyon sunumu
Hoş geldiniz yüksek katılımız için YSM Yazılım ve şahsım adına sizlere çok teşekkür ederim. NOE Beton kalıpları firmasıyla birlikte benzer bir etkinliği daha önce İMO Gebze şubesiyle Old Castle otelde de yaptık. Şimdi buradayız İMO Kocaeli şubesine organizasyon katkı çalışmaları için çok teşekkür ederim. İnşallah biz bu çalışmaya Mehmet beylerle Türkiye’nin değişik yerlerinde benzer şekilde yapmayı planlamaktayız. En uzun ve en sıcak günlerden biri olan 26 Haziran’da 50 civarındaki katılımı sağlayan herkes bu işin piri ki burada. Tekrar nazik katılımınız ve davetimize icabetinizden ötürü teşekkür ederim.

hr_8

YSM Yazılım olarak 2007 ekim ayından bu yana genel ve sektörel geliştirdiğimiz tüm yazılımların AR-GE maliyeti 2014 mayıs sonu itibarıyla 2.25 Milyon TL olmuştur. Firmamız 2 adet AR-GE ve 1 adetde Kurumsallaşma konusunda kamudan hibe almıştır. Teknik ve proje kabiliyeti yüksek bir şirketiz. Size bugün bir kısmını gösterme fırsatı bulacağımız YSMsuite ürün ailemiz bugün itibarıyla 1670 ekran 244 alt modül ve 64 ana modülden oluşmakta olup tamamen kendi içinde %100 entegredir ve tıpkı akupunktur iğnelerinin tedavide kullanılma mantığı gibi şirketinizin 244 noktasına dokunarak ihtiyacınız olan teknolojik tedavi paketini en düşük maliyetlerle satarak değil kiralayarak minimum masrafla kullanımınıza sunuyoruz.

pir_logo

 Pir Şantiye ve Müteahhitlik Yazılımı yeni versiyon için: http://localhost:85/pir/

Bugün sizlere tanıtacağımız yazılımımızın ismi PİR. Bu alana girmemize vesile olan ve isim babası da şu an burada bulunan İzostil kurucu ortaklarından olan sayın Aydın Sarıoğlu beye huzurunda teşekkür ediyorum. Biz 3.5 sene evvel yani 2011 başında böyle bir yazılım yapmaya karar verdik. YSM yazılım olarak bizCRM, Üretim, İK ve Kurumsallaşma üzerine yazılımlar yapıyorduk. Aydın Sarıoğlu bey ve Mali Müşaviri Mustafa Yıldız bey müteahhitlik sektörü kan ağlıyor, hiç şantiye yönetim sistemleri yok, yazılımları yok, excel ile ticari programlarla bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ve siz neden bu konuda adım atmıyorsunuz dediler.

hr_10

YSM olarak 2010 Aralık ayında, ilk önce sektördeki herkes kapsamı açısından farklı müteaahhitlik dallarından ve özellikle de farklı finansal büyüklüklerdeki 17 farklı firmayı ziyaret ettik ve aldığımız görüşlerle bir prototip yani beta versiyonortaya çıkarttık. İlk müşterimiz Demirok Mühensilik oldu ve aldığımız ilk tepki biz anadol bekliyorduk siz mercedes verdiniz oldu. Bu 17 firmada Sinpaş GYO’dan tutunda elektrik mekanik inşaat gibi farklı sektörlerden işler yapan firmalarda vardı. İlk beta versiyonumuz çıktıktan ve Sinpaş Bilgi işlem müdürü sn. Hakan Cem Topal beyden de satılabilir okeyi aldıktan sonra yayılmaya başladık. Bu esnada prortiple 70 firmaya ulaştık ve her öğrendiğimizi her zoruluğu aşacak şekilde revize ettik. İlk başta PİR kullanacak firmayı biz seçtik, bazı firmalara kurumsallaşmaya önem vermiyor bu firmada başarısız oluruz para değil referans önemlidir prensibi ile es geçtik ve bunu da kendilerine nezakete uygun bir şekilde ilettiğimizde gördük ki, onlar da bu durumdan şikayetçi o yüzden biz de PİR istiyoruz dediklerinde onları o zaman beklemeye aldık. Bir kısmı ile sonradan çalışmaya başladık, sizhinsel dönüşüm firmada olgunlaşmış sistemsel dönüşüm olarak PİR bekleniyordu. Birlikte başardık. Onlar da biz de mutluyuz. Sloganımız Mutlu Müteahhit Mutlu YSM.

hr_11

YSM Yazılım Genel Müdürü Sedat YAZICI; ŞANTİYE ve MÜTEAHHİTLİK sektörü yazılımının isminin PİR olduğu ve işin piri müteahhitler için PİR yazılımını geliştirdiklerini belirterek PİR ŞANTİYE ve MÜTEAHHİTLİK YAZILIMI yeni versiyonu tanıtımına geçildi. Grafikler ve somut ekran görüntüleri ile devam eden sunumdan bazı önemli noktalar şu şekilde takdim edildi.

hr_12

PİR kolay kullanımı ve kullanıma hazır Bulut Platform özellikleri ile İnşaat, Elektrik, Mekanik, Peyzaj, Çelik konstrüksiyon, Residence ve Site yönetimi, Gayri menkul satış ofisi, mobilya kurulumu, vb. müteahhitliğin her alanında hizmet veren şirketlerin Modern Müteahhit olmalarını sağlıyor. Müteahhitler şantiyelerine ve müşterilerine daha modern, daha kurumsal ve daha teknolojik yöntemler kullanarak uzun süreli ve karlı ilişkiler kurarak güçlü ve başarılı şirket sahipliği yapıyorçar. Ancak halen birçok müteahhit karmaşık ve verimsiz şantiye yönetim sistemleri (defterleri veya Excel dosyaları) kullanmak durumunda kalıyor.

hr_13

Müteahhitler kardan zarara son. Pir geldi. Artık size her yer şantiye. İşinizi onlşne yönetin, aklınız şantiyede kalamasın. Cep telefonunuzdan bile şantiyelerinizi yönetin, size kalan zaman ve kardan zarardan kalan parayla aileniz ve dostlarınızla vakit geçirin.
Ne ihtiyacınız varsa, ne gerekiyorsa Pir de var. Sizce yoksa söyleyin hemen değerlendirelim.

hr_14

Müteahhitlerin işini basitleştirmek, cep telefonundan, tabletten veya bilgisayardan merkez, şantiye ve her ikisindeki ortak tüm iş süreçlerinin kontrol altında ve profesyonelce en teknolojik şekilde yürütebilmeleri çin geliştirilen PİR yazılımı içindeki modüller kullanıcı başına çok-çok düşük aylık maliyetlere KİRALANABİLİYOR. Müteahhitlerin para bağlamayacağı tamamen KİRALAMA (6 ay ve katları şekilnde) sunulmaktadır.İstediğin şantiyede istediğin süre kadar kullan mantığıyla iş modeli geliştirilen PİR diğer YSM.BULUT çözümleriyle de aynı paltform altında ve %100 entegre olarak kullanılabilmektedir. PİR 6 farklı dünya dilinde kullanılabilmekte olup gerek İngilizce gerekse başka bir dilde de çalışabilmektedir. Bu da müteahhitlerin yurt dışı şantiyelerinde de rahatlıkla kullanılabilmesini sağlıyor ve müteahhitleri dünyanın her yerindeki şantiyeleri kontrol imkanı sağlıyor.

hr_15

Müteahhitlik sektörünün en ileri ve en teknolojik yazılım çözümü olan PİR, bulut platformunda Android, ios, Windows farketmeden farklı işletim sistemleri, farklı web tarayıcıları (iexplorer, chrome, opera,safari,..) üzerinde çalışabilen ilk ve tek bulut tabanlı yazılım çözümüdür: Üstelik tamamen aynı kapsam büyüklüğüne de ulaşamayan rakip çözümler gibi 10 binlerce Euro parayıbaştan yatırtmayan totalde de çok-çok daha düşük maliyetlerle satınalmak yerşne hatta sadece kiralanabilme özelliğiyle de müteahhitlere para bağlatmayan yegane yazılım çözümüdür. Müteahhitlik alanındaki bu çok büyük kurumsal şantiye yönetim yazılımına olan aşırı ihtiyacı tek başaına çözebilen tek yazılım olma özelliğiyle PİR, AR-GE sürecinde KOSGEB’den YSM Yazılım’ın 3 hibe desteği almasını sağlayan çözüm ailesinden sadece bir tanesidir. YSM bulut çözümleri ailesi farklı sektördeki şirket, kurum ve kuruluşlar için bugünün en iyi yerli yazılım çözülerindne birisidir. %18 KDV’den muaf olması da müteahhitlere +%18 daha avantaj sağlamaktadır.

hr_16

En son olarak da PİR yazılımının modülleri ve fiyatlamasından bahseden Sedat YAZICI, modüll fiyatarının 100 TL/ay dan olmadığını hatta en yüksek fiyatlı modüllerinin maksimum 88 TL olduğunu belirtti. PİR’in içindeki modüller ve fiyatlamaları şu şekilde belirtildi. Pir BASIC paketindeki; Proje-Şantiye 29, Bütçe ve Maliyet 44, Satınalma 36 ve Finans 41 TL/ay. PİR sihirbaz paketindeki; Satınalma Sihirbazı 34, Satış Sihirbazı 21, Şantiye Sihirbazı 29 ve Finans Sihirbazı ise 16 41 TL/ay. PİR İK paketindeki; İK Basic 19, İK Pro 19, İK Puantaj 24, İK Maaş-İzin 33 ve İK Target ise 55 TL/ay. PİR modüllerindeki DİĞER opsiyonel modüllerin fiyatlaması ise Satış-CRM 88,Hakediş-Verilen 55,Hakediş-Alınan 55, İş Programı 49, Residence 77,İhale-Yeniİş 52, Bulutta Kalite 66, Süreç-İşAkışı-İzleme 88 TL/ay ve sosyal medya tadındaki YSM.Today 29 veYSM.Wiki ise yine aylık 29 TL.
PİR hakkında detay bilgi ve sunumdaki ekran ve grafikleri görmek için http://bulut.ysm.com.tr adresindeki Müşteri Girişi tuşuna basarak kullanıcı alanına pir ve şifre alanına da yine pir yazarak sisteme girip inceleyebilirsiniz. Hatta cep telefonunuzdan, tabletinizden ve bir de bilgisayarınızdan ayrı ayrı inceleyiniz lütfen. Özellikle de proje grafik ve raporları ile şantiye kontolünün ne kadar kolay oladuğunu sizde tatlı bir deneyim olarak yaşayın. Ayrıca bkz. http://localhost:85/pir
Yazıcı, sadece müteahhitler için değil, avukatlar için avukat crm, hizmet firmaları için hizmet crm, makine satış firmaları için makine crm, bulutta üretim, bulutta insan kaynakları ve maaş, bulutta kalite, bulutta performans, bulutta iş akışı, risk yönetimi, denetim, vb. bir çok yazılımızda artık aylık çok düşük maliyetlerle hizmetinizde.
Yazılımlarımızı artık kiralıyoruz. YSM yazılım olarak ”Kiralayın Para Bağlamayın” diyoruz. Mehmet ağabeyin sloganı var ”Kalıbımı Basarım” diye bende kalıbımı basarım sağlam ve güzel ürünleri var bizim ürünlerimizde merkezde, şantiyede her yerde kullanılır. Bu sene yeni versiyonumuzu çıkartmak üzereyiz diyerek sözlerini tamamladı.
YSM Yazılım ve Bilişim Teknolojileri Ltd. firmasının adresi Kocaeli Üniversitesi Teknopark No:A5 41275 Yeniköy, Başiksele +90 262 34140 04 http://www.ysm.com.tr

Kapanıştaki masabaşı sohbeti de çok keyifliydi

hr_17

Soru-cevap faslını müteakip alınan toplu resim sonrası, geride kalan katılımcılarla yuvarlak masa kahve sohbeti ile keyifli bir şekilde sonlandı.

hr_18

Yaklaşık 3.saat süren toplantı katılımcıların bir daha ki toplantı gününü iple çekeceğiz diyerek ayrıldılar.

hr_19

Tebrikler NOE, Tebrikler YSM, Tebrikler İMO Kocaeli.

Bu yazıyı beğendiniz mi?